Placówki sensoryczne

Karuzela to przedszkole sensoryczne. Wszelkie nasze działania wspierają rozwój dziecka w myśl zasad neurodydaktyki, czyli edukacji poprzez doświadczanie. Dlatego nasze dzieci smakują, dotykają, poznają – bawią się barwami, fakturami, ruchem. Jest to szczególnie ważne dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju – zaburzeniami integracji sensorycznej, dla maluchów nadpobudliwych.

Dla zapewnienia jak najlepszych sensorycznych doświadczeń naszych dzieci powstaje ogród sensoryczny, miejsce doskonałej zabawy i edukacji. Jedyne takie w Radomiu i okolicach. Przedszkole położone jest blisko lasu. Dzieci mnóstwo czasu spędzają na świeżym powietrzu. Do dyspozycji mają dwa place zabaw. Specjalnie dla maluchów hodujemy zioła i warzywa. Dzieciaki samodzielnie o nie dbają, podlewają je ucząc się odpowiedzialności, systematyczności i szacunku do przyrody.

Przestrzeń w samym przedszkolu także jest zaplanowana tak, by była przyjazna sensorycznie dla naszych podopiecznych. Ograniczamy bodźce w salach, a jednocześnie mamy takie miejsca i takie narzędzie, które pozwalają dzieciom zaspokoić sensoryczne potrzeby. W każdej Sali jest kącik wyciszenia.

Niewątpliwym atutem placówki jest jedna z najlepiej wyposażonych w regionie sal do integracji sensorycznej, z której korzystają wszyscy nasi podopieczni.

Stowarzyszenie "Karuzela"

Powołane w listopadzie 2007r. by pomagać osobom z ADHD, Zespołem Aspergera, Autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami..

OPP

Dochód z działalności przeznaczamy wyłącznie na działalność statutową. Wpisując w zeznanie podatkowe nr KRS 0000 293451 umożliwiasz dzieciom podjęcie najlepszej dla nich terapii.

Godziny otwarcia

Żłobek i przedszkole

  • pon-pt: 6:30-16:30

Poradnia

  • pon-pt: 7:30-17:30

Szybki kontakt

Możesz nas odwiedzić pod adresem:
Starokrakowska 135 26-600 Radom
stowarzyszenie@karuzela.org

Zarząd Stowarzyszenia "Karuzela":

Prezes Sylwia Waśkiewicz
tel.509 057 823

Instytut Rozwoju Dziecka

Dyr. Generalny Linda Dąbrowska
tel. sekretariat: 510 832 823

© 2019 Karuzela.org All Rights Reserved. Stworzono we współpracy z web-coder.pl