Punkt Przedszkolny "Karuzela I"

Punkt Przedszkolny "Karuzela I" to placówka o charakterze terapeutycznym. Połozona jest przy ul. Chrobrego 30F, w samym centrum miasta. Placówka jest czynna codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 6:30- 16:30. Jest to placówka terapeutyczna, która zapewnia naszym przedszkolakom intensywny program terapeutyczny, realizowany indywidualnie oraz grupowo.

Organizujemy edukację i terapię dzieci odpowiednio do ich potrzeb i aktualnych możliwości, w atmosferze bezpieczeństwa i zaufania. Do placówki przyjmujemy dzieci w wieku od 4- 6 lat. W przypadku odroczenia od obowiązku szkolnego dzieci mogą kontynuować naukę do 8 roku życia.

Placówkę tworzą 3 grupy terapeutyczne, do których uczęszcza maksymalnie 5 dzieci posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Nasz punkt przedszkolny adresowany jest do dzieci, które mają trudności w komunikacji, porozumiewaniu się, potrzebują intensywnej stymulacji rozwoju.

Plan dnia jest bardzo ważny w codziennej organizacji placówki, tworzy swojego rodzaju przewidywalną strukturę, w której dzieci czują się bezpiecznie. Może różnić się w zależności od grupy dzieci, w odpowiedzi na potrzeby i możliwości danego dziecka. Podczas pobytu w przedszkolu dzieci korzystają z planów dnia, planów aktywności czyli wizualnej podpowiedzi/ informowania dziecka o kolejnych aktywnościach/ działaniach.

Naszym nadrzędnym celem jest spójne działanie na wszystkich zajęciach, w których uczestniczy dziecko, wspierając jego rozwój komunikacyjny, społeczny, poznawczy i emocjonalny.

 

Oferujemy:

  • Zajęcia w małych grupach, co pozwala na indywidualne podejście do każdego dziecka.
  • Zapewniamy wsparcie wykwalifikowanych terapeutów i nauczycieli.
  • Sale i pomoce dostosowane są do potrzeb i możliwości dzieci autyzmem i innymi rodzajami niepełnosprawności.

Realizujemy podstawę programową w oparciu o wybrane podręczniki, które nie są głównym trzonem edukacji przedszkolnej. Najważniejsze dla nas jest rozwijanie kreatywności u dzieci, przygotowanie do samodzielnego życia, podejmowania decyzji i myślenia.

 

Nasz Personel:

Daria Rębisz - dyrektor/nauczyciel/terapeuta

Honorata Cebula - nauczyciel

Monika Florczak - logopeda

Marta Góraj - nauczyciel

Aleksandra Grzyb - psycholog

Dominika Jedynak - nauczyciel języka angielskiego

Eliza Lewandowska - pomoc nauczyciela

Paulina Wojciechowska - nauczyciel

Małgorzata Korcz - pomoc nauczyciela

 

 

 

Stowarzyszenie "Karuzela"

Powołane w listopadzie 2007r. by pomagać osobom z ADHD, Zespołem Aspergera, Autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami..

OPP

Dochód z działalności przeznaczamy wyłącznie na działalność statutową. Wpisując w zeznanie podatkowe nr KRS 0000 293451 umożliwiasz dzieciom podjęcie najlepszej dla nich terapii.

Godziny otwarcia

Żłobek i przedszkole

  • pon-pt: 6:30-16:30

Poradnia

  • pon-pt: 7:30-17:30

Szybki kontakt

Możesz nas odwiedzić pod adresem:
Starokrakowska 135 26-600 Radom
stowarzyszenie@karuzela.org

Zarząd Stowarzyszenia "Karuzela":

Prezes Sylwia Waśkiewicz
tel.509 057 823

Instytut Rozwoju Dziecka

Dyr. Generalny Linda Dąbrowska
tel. sekretariat: 510 832 823

© 2019 Karuzela.org All Rights Reserved. Stworzono we współpracy z web-coder.pl