O przedszkolu

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,pozwól mi zrobić, a zrozumiem" Konfuciusz

Przedszkole prowadzone przez Stowarzyszenie Karuzela to znacznie więcej niż zespół placówek. To miejsce, w którym dzieci, otrzymują nie tylko opiekę i edukację przedszkolną, ale przede wszystkim kompleksową wielospecjalistyczną pomoc wykwalifikowanych wychowawców i specjalistów. Naszym największym atutem jest indywidualne i holistyczne podejście do każdego dziecka.

Karuzela to przedszkole sensoryczne. Oznacza to, że wszelkie nasze działania wspierają rozwój dziecka w myśl zasad neurodydaktyki, czyli edukacji poprzez doświadczanie. Dlatego nasze dzieci smakują, dotykają, wąchają, poznają – bawią się barwami, fakturami. Jest to szczególnie ważne dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju – zaburzeniami integracji sensorycznej, dla maluchów nadpobudliwych.

Dla zapewnienia jak najlepszych sensorycznych doświadczeń naszych dzieci powstaje ogród sensoryczny, miejsce doskonałej zabawy i edukacji. Jedyne takie w Radomiu i okolicach. Przedszkole położone jest blisko lasu. Dzieci mnóstwo czasu spędzają na świeżym powietrzu. Do dyspozycji mają dwa place zabaw. Specjalnie dla maluchów hodujemy zioła i warzywa. Dzieci samodzielnie o nie dbają, podlewają je ucząc się odpowiedzialności, systematyczności i szacunku do przyrody.

Przedszkole Karuzela jest placówką integracyjną. Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. W przypadku odroczenia od obowiązku szkolnego dzieci mogą kontynuować naukę do 8 roku życia. Tworzymy dwa rodzaje grup: sensoryczne integracyjne oraz sensoryczne terapeutyczne. Grupy sensoryczne integracyjne tworzą w większości dzieci neurotypowe wraz z dziećmi, które mają orzeczenie. Grupy sensoryczne terapeutyczne adresowane są do maluchów, które mają jeszcze trudności w komunikacji, porozumiewaniu się, zachowaniu, by dołączyć do większej grupy dzieci. Dlatego pozostają w mniejszych grupach, w których znacznie łatwiej wprowadzić m.in. alternatywne metody komunikacji czy działania skupiające się na poprawie zachowania dziecka. Głównym celem jest wprowadzenie dziecka do grup integracyjnych.

Sale przedszkolne dostosowane są do potrzeb dzieci. W każdej znajduje się toaleta wraz z umywalką. Wszystkie sale wyposażone są w kąciki sensoryczne, z których dzieci korzystają na co dzień. W każdej sali jest kącik do relaksacji.

Realizujemy podstawę programową w oparciu o wybrane podręczniki, jednak nie stanowią one głównego trzonu naszej przedszkolnej edukacji. Stawiamy na rozwijanie kreatywności u dzieci, staramy się przygotować je do samodzielnego życia, myślenia, podejmowania decyzji.

Więcej w tej kategorii: « Oferta

Stowarzyszenie "Karuzela"

Powołane w listopadzie 2007r. by pomagać osobom z ADHD, Zespołem Aspergera, Autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami..

OPP

Dochód z działalności przeznaczamy wyłącznie na działalność statutową. Wpisując w zeznanie podatkowe nr KRS 0000 293451 umożliwiasz dzieciom podjęcie najlepszej dla nich terapii.

Godziny otwarcia

Żłobek i przedszkole

  • pon-pt: 6:30-16:30

Poradnia

  • pon-pt: 7:30-17:30

Szybki kontakt

Możesz nas odwiedzić pod adresem:
Starokrakowska 135 26-600 Radom
stowarzyszenie@karuzela.org

Zarząd Stowarzyszenia "Karuzela":

Prezes Sylwia Waśkiewicz
tel.509 057 823

Instytut Rozwoju Dziecka

Dyr. Generalny Linda Dąbrowska
tel. sekretariat: 510 832 823

© 2019 Karuzela.org All Rights Reserved. Stworzono we współpracy z web-coder.pl