O przedszkolu

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,pozwól mi zrobić, a zrozumiem" Konfuciusz

Niepubliczne Przedszkole prowadzone przez „Stowarzyszenie Karuzela” to miejsce, w którym dzieci, otrzymują nie tylko opiekę i edukację przedszkolną, ale przede wszystkim kompleksową, wielospecjalistyczną pomoc wykwalifikowanych wychowawców i specjalistów. Naszym największym atutem jest indywidualne i holistyczne podejście do każdego dziecka.

Karuzela to przedszkole niepubliczne, które w trakcie codziennej pracy z dziećmi zwraca szczególną uwagę na stymulowanie integracji sensorycznej. Oznacza to, że wszelkie nasze działania wspierają rozwój dziecka w myśl zasad neurodydaktyki, czyli edukacji poprzez doświadczanie. Dlatego nasze dzieci smakują, dotykają, wąchają, poznają – bawią się barwami, fakturami. Jest to szczególnie ważne dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju czy zaburzeniami integracji sensorycznej.

Przedszkole położone jest blisko lasu. Dzieci spędzając czas na świeżym powietrzu mają do dyspozycji trzy place zabaw. Dla zapewnienia jak najlepszych sensorycznych doświadczeń naszych dzieci na terenie placówki, powstaje ogród sensoryczny, miejsce doskonałej zabawy i edukacji. Specjalnie dla maluchów planujemy stworzyć miejsce, w którym nie tylko zasadzą rośliny, ale także nauczą się samodzielności w trakcie ich pielęgnacji. Dzieci dbając o ogród, podlewając rośliny uczą się odpowiedzialności, systematyczności i szacunku do przyrody.

Przedszkole Karuzela jest placówką integracyjną. Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. W przypadku odroczenia od obowiązku szkolnego dzieci mogą kontynuować naukę nie dłużej niż do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 9 lat. Tworzymy dwa rodzaje grup: integracyjne oraz terapeutyczne. Grupy integracyjne tworzą w większości dzieci neurotypowe wraz z dziećmi, które posiadają orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Grupy terapeutyczne adresowane są do maluchów, które mają jeszcze trudności w komunikacji, porozumiewaniu się, potrzebują intensywnej stymulacji rozwoju. Głównym celem grup terapeutycznych jest przygotowanie dziecka do włączania do grup integracyjnych.

Sale przedszkolne dostosowane są do potrzeb dzieci. W każdej znajduje się toaleta wraz z umywalką. Wszystkie sale wyposażone są w kąciki sensoryczne, z których dzieci korzystają na co dzień. W każdej sali przygotowany jest kącik do relaksacji/odpoczynku.

W trakcie codziennej pracy, stawiamy na rozwijanie kreatywności u dzieci, staramy się przygotować je do samodzielnego życia, myślenia, podejmowania decyzji.

Więcej w tej kategorii: « Oferta

Stowarzyszenie "Karuzela"

Powołane w listopadzie 2007r. by pomagać osobom z ADHD, Zespołem Aspergera, Autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami..

OPP

Dochód z działalności przeznaczamy wyłącznie na działalność statutową. Wpisując w zeznanie podatkowe nr KRS 0000 293451 umożliwiasz dzieciom podjęcie najlepszej dla nich terapii.

Godziny otwarcia

Żłobek i przedszkole

  • pon-pt: 6:30-16:30

Poradnia

  • pon-pt: 7:30-17:30

Szybki kontakt

Możesz nas odwiedzić pod adresem:
Starokrakowska 135 26-600 Radom
stowarzyszenie@karuzela.org

Zarząd Stowarzyszenia "Karuzela":

Prezes Sylwia Waśkiewicz
tel.509 057 823

Instytut Rozwoju Dziecka

Dyr. Generalny Linda Dąbrowska
tel. sekretariat: 510 832 823

© 2019 Karuzela.org All Rights Reserved. Stworzono we współpracy z web-coder.pl