Konsultacje

Poradnia oferuje następujące konsultacje

Konsultacja logopedyczna (45 min - 50 min):

Konsultacja logopedyczna składa się z dwóch spotkań: pierwsze spotkanie odbywa się z Rodzicem/Opiekunem i zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad dotyczący przebiegu ciąży, porodu i rozwoju dziecka. Rodzic/Opiekun otrzymuje wcześniej e-mailem pytania, które będą zadane podczas wywiadu. Na spotkanie należy zabrać ze sobą książeczkę zdrowia dziecka, aktualne badania, jeśli Rodzic/Opiekun takie ma. Na pierwszą wizytę wymagane jest również nagranie dwóch niedługich filmików na telefon komórkowy: kiedy dziecko je oraz kiedy się bawi (po ok. 1 - 2 minut).

Drugie spotkanie konsultacyjne obywa się z Rodzicem/Opiekunem i Dzieckiem. Podczas wizyty zostaje oceniona (w zależności od wieku):

 • zabawa;

 • rozumienie;

 • kompetencja komunikacyjna dziecka (w tym umiejętność nawiązywania relacji, prowadzenia dialogu);

 • kompetencja językowa (w tym sposób narracji, opowiadania);

 • mowa;

 • budowa i sprawność aparatu artykulacyjnego (w tym umiejętność żucia, gryzienia, połykania); kinestezja artykulacyjna;

 • słuch fonemowy;

 • analiza i synteza głoskowa;

 • umiejętność czytania i pisania;

 • lateralizacja;

 • ocena pod kątem problemów z jedzeniem i piciem.

 • Rodzic otrzymuje opinię dotyczącą rozwoju mowy i komunikacji, a także wskazówki do dalszej pracy z dzieckiem.

Konsultacja fizjoterapeutyczna (45 min - 50 min):

Konsultacja obejmuje wywiad oraz wstępne badanie pacjenta mające na celu stwierdzić bądź wykluczyć zaobserwowane dysfunkcje narządu ruchu. Wizyta obejmuje również dobór odpowiedniej formy terapii dla dziecka oraz uwzględnia zalecenia dla rodziców/opiekunów do wykonywania w warunkach domowych. Podczas konsultacji fizjoterapeuta informuje o ewentualnej konieczności podjęcia terapii oraz ustala częstotliwość wizyt pacjenta.

Konsultacja psychologiczna (45 min - 50 min):

Konsultacja psychologiczna może przybierać różne formy w zależności od problemu, z jakim pacjent zgłasza się do specjalisty. Składa się ze szczegółowego wywiadu, koncentruje się zazwyczaj na poszukiwaniu wraz z pacjentem metod oraz sposobów radzenia sobie z trudnościami. Jest także podstawą kwalifikacji pacjenta do terapii psychologicznej. Pierwsza wizyta konsultacyjna odbywa się tylko z rodzicami- bez udziału dziecka.

Konsultacja psychiatryczna (30 min - 50 min):

Konsultacja psychiatryczna to badanie składające się z wywiadu oraz rozmowy koncentrującej się wokół objawów i zaburzeń, z którymi zmaga się pacjent. Pozwala na rozpoznanie ewentualnych, potencjalnych nieprawidłowości w rozwoju psychicznym oraz podjęcie odpowiednich – wskazanych przez lekarza form terapii lub konieczność rozszerzenia działań diagnostycznych. 

Konsultacja procesów integracji sensorycznej (45 min - 50 min):

Konsultacja skierowana jest do wszystkich dzieci, których rodzice nie mają pewności, czy problem dziecka tkwi w deficytach przetwarzania sensorycznego, czy ma może inne źródło. Podczas spotkania terapeuta oceni proces rozwoju SI pod kątem zgłaszanego problemu, dodatkowo zwróci uwagę na ogólne funkcjonowanie sensoryczne dziecka. Konsultacja kończy się przekazaniem informacji zwrotnej rodzicowi, przekazaniem zaleceń i strategii dalszego postępowania.

Konsultacja pedagogiczna (45 min - 50 min):

Konsultacja pedagogiczna to spotkanie z rodzicem oraz dzieckiem mające na celu zebranie wywiadu o niepokojących objawach w zakresie funkcjonowania dziecka w obszarach umiejętności pedagogicznych. Spotkanie powiązane jest z badaniem pedagogicznym, które staje się podstawą budowania programu terapeutycznego. Każdy program terapeutyczny dostosowany jest indywidualnie do potrzeb i umiejętności danego dziecka.

 

PLIK DO POBRANIA

 

Wywiad wstępny do konsultacji i diagnozy”. 

Więcej w tej kategorii: « Terapie Konsultacje Online »

Stowarzyszenie "Karuzela"

Powołane w listopadzie 2007r. by pomagać osobom z ADHD, Zespołem Aspergera, Autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami..

OPP

Dochód z działalności przeznaczamy wyłącznie na działalność statutową. Wpisując w zeznanie podatkowe nr KRS 0000 293451 umożliwiasz dzieciom podjęcie najlepszej dla nich terapii.

Godziny otwarcia

Żłobek i przedszkole

 • pon-pt: 6:30-16:30

Poradnia

 • pon-pt: 7:30-17:30

Szybki kontakt

Możesz nas odwiedzić pod adresem:
Starokrakowska 135 26-600 Radom
stowarzyszenie@karuzela.org

Zarząd Stowarzyszenia "Karuzela":

Prezes Sylwia Waśkiewicz
tel.509 057 823

Instytut Rozwoju Dziecka

Dyr. Generalny Linda Dąbrowska
tel. sekretariat: 510 832 823

© 2019 Karuzela.org All Rights Reserved. Stworzono we współpracy z web-coder.pl