Żłobek

poniedziałek, 30 październik 2017 10:09

Jesienne dobrodziejstwa

"... jednym ze szczególnych zadań wychowania przedszkolnego jest związanie uczuciowe dziecka z przyrodą i człowiekiem, i z tym, co jest znane i dobre na świecie." 

(S. Szuman: Psychologia wychowawcza wieku dziecięcego.)

 

Każdy z nas chce by rozwój naszych dzieci przebiegał harmonijnie i prowadził do rozwoju wszechstronnego. Dlatego też musimy mieć świadomość znaczenia przyrody w percepcji świata i zwrócić uwagę na zbliżenie dzieci do przyrody, co pomoże im w odkrywaniu świata.

Zadaniem nauczycieli i rodziców, jest przybliżenie dziecka do świata natury. Możemy to osiągnąć przez właściwy przebieg działań wychowawczo - dydaktycznych.

Najważniejsze w procesie jest doświadczenie. Dlatego spacery, wyjścia i wycieczki w obszarze edukacji przyrodniczej powinny być priorytetem, a kącik przyrodniczy jest wsparciem w tym procesie. 

Dlatego gdy tylko pogoda dopisuje przedszkolaki z „Karuzeli” korzystają z dobrodziejstw jakie daje nam nasza polska jesień. A jesień to bardzo piękna i kolorowa pora roku. Stwarza mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata. Wszystkie grupy z naszego przedszkola aktywnie uczestniczą w poszukiwaniu jej skarbów. W okolicy przedszkola zbieraliśmy kasztany, żołędzie, kolorowe liście oraz owoce jarzębiny. Sprawiło nam to dużo radości. Zebrane skarby przynieśliśmy do przedszkola i wykorzystaliśmy podczas licznych zajęć i zabaw edukacyjnych. Pozostałymi udekorowaliśmy jesienne kąciki przyrody w naszych salach, które są wsparciem w procesie edukacji i pomagają nam bliżej poznać dary natury. Nasze jesienne kąciki są miejscem ekspozycji zgromadzonych przez nas darów jesieni. Są również miejscem umożliwiającym przeprowadzenie obserwacji i doświadczeń, a także miejscem wymiany myśli.

Czytany 728 razy

Stowarzyszenie "Karuzela"

Powołane w listopadzie 2007r. by pomagać osobom z ADHD, Zespołem Aspergera, Autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami..

OPP

Dochód z działalności przeznaczamy wyłącznie na działalność statutową. Wpisując w zeznanie podatkowe nr KRS 0000 293451 umożliwiasz dzieciom podjęcie najlepszej dla nich terapii.

Godziny otwarcia

Żłobek i przedszkole

  • pon-pt: 6:30-16:30

Poradnia

  • pon-pt: 7:30-17:30

Szybki kontakt

Możesz nas odwiedzić pod adresem:
Starokrakowska 135 26-600 Radom
stowarzyszenie@karuzela.org

Zarząd Stowarzyszenia "Karuzela":

Prezes Sylwia Waśkiewicz
tel.509 057 823

Instytut Rozwoju Dziecka

Dyr. Generalny Linda Dąbrowska
tel. sekretariat: 510 832 823

© 2019 Karuzela.org All Rights Reserved. Stworzono we współpracy z web-coder.pl