Terapia Integracji Sensorycznej

Terapia ukierunkowana w stronę dzieci, mających problem ze zorganizowanym uporządkowaniem swych wrażeń zmysłowych poprzez odczuwalność różnorodnych bodźców, mogą one objawiać się:

-nadmierną wrażliwością lub zbyt małą wrażliwością na bodźce odbierane z zewnątrz;

-problemami z koncentracją;

-niezgrabnością ruchową;

-opóźnionym rozwój aparatu mowy itp.

Terapia tworzy rozwojową przestrzeń do prawidłowego odbioru i analizy sygnałów uchodzących z otoczenia jako odbierana projekcja przez zewnętrzne zmysły oraz płynące z głębi ciała poprzez zmysły wewnętrzne. Terapia jest atrakcyjna dla dziecka poprzez wesołość zabawy ruchowej. Zabawa dostarcza najpotrzebniejszych bodźców dla systemu nerwowego.

Terapeuta tworzy dla pojedynczego dziecka z osobna zindywidualizowane odzwierciedlenie programowe dla jego konkretnych potrzeb z zasadą stopniowania trudności. Korzystny wpływ z tego sprzyja zainteresowaniu dziecka i wspinaniu się na wyższe pokłady swej własnej samooceny poprzez osiągane sukcesy, nadające chęć i motywację do realizacji kolejnych celów poprzez wysiłek.

Stowarzyszenie "Karuzela"

Powołane w listopadzie 2007r. by pomagać osobom z ADHD, Zespołem Aspergera, Autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami..

OPP

Dochód z działalności przeznaczamy wyłącznie na działalność statutową. Wpisując w zeznanie podatkowe nr KRS 0000 293451 umożliwiasz dzieciom podjęcie najlepszej dla nich terapii.

Godziny otwarcia

Żłobek i przedszkole

  • pon-pt: 6:30-16:30

Poradnia

  • pon-pt: 7:30-17:30

Szybki kontakt

Możesz nas odwiedzić pod adresem:
Starokrakowska 135 26-600 Radom
stowarzyszenie@karuzela.org

Zarząd Stowarzyszenia "Karuzela":

Prezes Sylwia Waśkiewicz
tel.509 057 823

Instytut Rozwoju Dziecka

Dyr. Generalny Linda Dąbrowska
tel. sekretariat: 510 832 823

© 2019 Karuzela.org All Rights Reserved. Stworzono we współpracy z web-coder.pl