Nasze Działania

Jesteśmy otwarci na każdy problem.
Przyjmujemy wszystkie osoby, które się do nas zgłoszą. 

Weź udział w The Giving Circle

Stowarzyszenie Karuzela organizuje pierwsze w Radomiu spotkanie The Giving Circle. 
Spotkanie odbędzie się w klimatycznej atmosferze przy nastrojowej muzyce. Przy smacznych przekąskach i lampce dobrego wina. Tego dnia gościmy wszystkich przyjaciół i partnerów, którzy będą mieli okazję spotkać się z ludźmi III sektora – pasjonatami, realizującymi niebywałe projekty społeczne, które będzie można wesprzeć podczas spotkania.
Wierzymy, że wieczorne spotkanie, w zupełnie niezobowiązującej atmosferze, w towarzystwie  ciekawych ludzi realizujących inspirujące projekty było miłym akcentem dnia.
Sprawdź na stronie http://www.karuzela.org/givingcircle.html najbliższy termin The Giving Circle. 

ZAPISZ SIĘ NA THE GIVING CIRCLE!

Imię(*)
Please type your full name.

E-mail(*)
Invalid email address.

 

Kulinarne rewolucje

 • Dzień Czekolady
  Napisał
  Dzień Czekolady

  12 kwietnia to Dzień Czekolady

  Nasze przedszkolaki, także postanowiły świętować ten dzień. Wszyscy przygotowaliśmy z tej okazji pyszny blok czekoladowy z bakaliami .
  Dzięki wcześniejszej wycieczce do manufaktury czekolady dzieci bez problemu odpowiedziały na pytanie Pani Sylwii: "Z czego powstaje czekolada?" Oczywiście z ziaren kakaowca , które w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Następnie minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Co więcej, oprócz tego, że jest pyszna, czekolada spożywana w umiarkowanych ilościach może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu.

  Zatem jedna kostka czekolady  co jakiś czas nam na pewno nie zaszkodzi

   

  Napisano czwartek, 12 kwiecień 2018 10:18 w Kulinarne rewolucje Czytany 298 razy
 • Sałatkowo
  Napisał
  Sałatkowo

  Z czym się Państwu kojarzy "sałatka jarzynowa"

  Bo nam z dzieciństwem.
  Naszym przedszkolakom kojarzy się z imieninami u babci oraz ze świętami.


  Tym razem królowa polskich sałatek zawitała do Karuzeli.

  W ramach Kuchennych rewolucji"przygotowaliśmy pożywną i zdrową przekąskę. Dzięki składnikom przyniesionym przez naszych milusińskich sałatka jarzynowa zagościła także w przedszkolnych salach.
  Przedszkolaki z wielkim przejęciem kroiły potrzebne składniki. A Pani Sylwia dbała o to, by były one drobno pokrojone. Część składników zniknęła w małych brzuszkach już podczas krojenia, zwłaszcza ogórki kiszone oraz jabłka. Było pysznie

  Napisano środa, 16 maj 2018 08:59 w Kulinarne rewolucje Czytany 322 razy

LUDZIE Z PASJĄ

adsfsadfasdfasdfasdfasd

 • Rola teatru w życiu dziecka…
  Napisał
  Rola teatru w życiu dziecka… „Teatr jest aktywną refleksją nad samym sobą.” – Novalis Czy można w tym temacie wymyśleć coś nowego i podzielić się tym z rodzicami? Osobami doświadczonymi i  wyedukowanymi. Przytaczanie wyników badań mających pozytywny wpływ na rozwój wyobraźni dziecka  pozostawmy psychologom. Ale można przypomnieć to, o czym, często zapominamy bądź przypomnieć sobie to, dlaczego właściwie teatr zaniedbujemy. Próbowałam odpowiedzieć sobie na pytanie, z jakich powodów ja chodzę do teatru. Doszłam do wniosku, że kierują mną  dziecięce motywy w tym chęć przeżycia czegoś magicznego, przeniesienia się do innego świata, wyciszenia i skupienia na żywym obrazie scenicznym. Za każdym razem kiedy już jestem w teatrze,  obiecuję sobie, że zacznę bywać częściej i na…
  Napisano poniedziałek, 19 marzec 2018 08:51 w Ludzie z pasją Czytany 710 razy
aaaaaaaaaa

Poradnia

 • AUTYZM – przyczyny i symptomy
  Napisał
  AUTYZM – przyczyny i symptomy W  ostatnich latach znacznie wzrosła częstotliwość występowania zaburzeń rozwoju należących do tzw. autystycznego spektrum, a termin „autyzm” stał się dość znany. Typowe dla autyzmu problemy dotyczą przede wszystkim trudności  w budowaniu relacji z innymi ludźmi oraz porozumiewaniu się z nimi. Towarzyszy im wiele innych nieprawidłowości w rozwoju, które składają się na bardzo złożony i zróżnicowany w przypadku poszczególnych osób funkcjonowania. Mimo tysięcy przeprowadzonych badań wciąż nie wiemy, jak dochodzi do tak poważnego zaburzenia przebiegu rozwoju i powstania nietypowego wzorca zachowań, nie potrafimy mu zapobiegać, a efekty terapii w przypadku wielu osób nie są satysfakcjonujące. W  ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat nastąpił w tej dziedzinie duży postęp, który sprawia, że życie osób z autyzmem…
  Napisano czwartek, 30 listopad 2017 07:31 w Działalność poradni Czytany 369 razy
 • Jak spędzić wakacje z dzieckiem
  Napisał
  Jak spędzić wakacje z dzieckiem Wakacje. Dla dzieci czas wolny, czas wypoczynku, ale i  zabawy. Niejednego rodzica, jak co roku, męczy pytanie - jak zagospodarować go dzieciakom mądrze i atrakcyjnie? Niestety nie zawsze udaje się połączyć te dwie potrzeby. Większość rodziców stara się świadomie planować wakacje swoim pociechom. Proponują wyjazdy lub uczestnictwo w różnych formach aktywności fizycznej lub intelektualnej w miejscu zamieszkania. Preferowany jest na ogół, wypoczynek w grupie rówieśniczej, zorganizowanej. Słusznie upatruje się w  tej formie, korzystnego wpływu na kształtowanie pozytywnych nawyków dzieci, dotyczących spędzania czasu wolnego, a także właściwy rozwój emocjonalny i społeczny. Tak zwykle wygląda rozsądny pomysł myślącego rodzica. A co na to dzieci? Dzieci i  młodzież preferują spędzanie…
  Napisano czwartek, 16 czerwiec 2016 06:50 w Działalność poradni Czytany 281 razy
 • Czy seplenienie to duży problem?
  Napisał
  Czy seplenienie to duży problem? Na pewno istnieją poważniejsze zaburzenia mowy, które utrudniają komunikację. Jednak wada wymowy może ograniczyć w znaczny sposób wybór drogi życiowej naszego dziecka. Wyraźny, swobodny i  płynny sposób wysławiania się będzie dużym atutem dla przyszłego dziennikarza, prawnika, czy nauczyciela. Ale nie trzeba wybiegać tak daleko w przyszłość, żeby wskazać na zalety prawidłowej artykulacji. Dziecko, które mówi wyraźnie i jest dobrze rozumiane, jest pewniejsze siebie i łatwiej nawiązuje kontakty z innymi ludźmi. Wiara we własne siły pociąga za sobą większą motywację do nauki, a co za tym idzie – lepsze wyniki w szkole. Tymczasem coraz więcej dzieci zmaga się z wadą, którą stanowi sygmatyzm międzyzębowy. Sygmatyzm międzyzębowy polega na realizacji…
  Napisano środa, 25 maj 2016 07:17 w Działalność poradni Czytany 277 razy
 • Historia Leona – chłopca, który bał się zaufać
  Napisał
  Historia Leona – chłopca, który bał się zaufać Moje pierwsze spotkanie z Leonem odbyło się kilka lat temu, gdy chłopiec miał 13 lat i rozpoczynał swoją edukację w gimnazjum. W poradni pojawił się z diagnozą: Zespół Aspergera, zaburzenia depresyjne i lękowe. Miał obniżony nastrój, lęk, duże trudności w integracji społecznej. Wymagał farmakoterapii oraz zajęć grupowych i  indywidualnych. Jakie efekty przyniosła praca z Leonem? Poznajcie naszą historię. U Leona w dzieciństwie podejrzewano niedosłuch gdyż nie reagował na kierowane do niego komunikaty. Później okazało się, że problemy te związane są z Zespołem Aspergera. Leon od początku stronił od dzieci, nie chciał chodzić do przedszkola. Chłopiec miał również duże trudności adaptacyjne w szkole. W klasie był odrzucany ponieważ nie inicjował kontaktu, a czasem bywał agresywny…
  Napisano wtorek, 12 lipiec 2016 06:55 w Działalność poradni Czytany 280 razy
 • Bezpieczeństwo i higiena w nauce szkolnej
  Napisał
  Bezpieczeństwo i higiena w nauce szkolnej Szkoła zobowiązana jest zapewnić bezpieczeństwo.  Nie polega ono jedynie na pilnowaniu, aby uczniowie nie biegali czy nie hałasowali. Ten aspekt jest oczywiście bardzo ważny, żeby nie doszło do wypadku. Nauczyciele czuwają nad dziećmi podczas zajęć, jak również podczas przerw, pełniąc dyżury na szkolnych korytarzach oraz po lekcjach, organizując zajęcia w  szkolnej świetlicy. Na bezpieczeństwo mają wpływ także warunki nauki, opieki i wychowania. Stanowisko pracy ucznia Większą część pobytu w szkole każdy uczeń spędza w szkolnej ławce. Stanowisko uczniowskie powinno być wygodne i ergonomiczne, musi też posiadać odpowiedni certyfikat. Niewłaściwie dobrana wysokość krzesła i stolika zmusza ucznia do przyjmowania niewygodnych i nienaturalnych pozycji ciała., np. podkurczanie nóg,…
  Napisano wtorek, 07 luty 2017 06:33 w Działalność poradni Czytany 292 razy
Początek strony