Wydrukuj tę stronę
czwartek, 17 wrzesień 2020 09:06

Rozpoczęcie naboru na studia podyplomowe w roku 2020/2021.

Stowarzyszenie Karuzela we współpracy z Wyższą Szkołą Gospodarki prowadzi rekrutację na studia podyplomowe, kierunek INTEGRACJA SENSORYCZNA.

Celem studiów podyplomowych jest zapoznanie z zagadnieniem Integracji Sensorycznej i jej wpływem na rozwój ruchowy, poznawczy i emocjonalny dziecka. Integracja Sensoryczna jest to proces, w którym mózg organizuje docierające do niego informacje płynące z ciała i środowiska, po czym wysyła odpowiednią reakcję.

Zmysły podstawowe dla integracji sensorycznej mają zasadnicze znaczenie w naszym codziennym funkcjonowaniu. Ich dobre zintegrowanie jest podstawą  optymalnego rozwoju i działania wszystkich wyższych zmysłów i umiejętności. Należą do nich na przykład: wzrok, słuch, mowa, umiejętność chodzenia oraz zdolność wykonywania precyzyjnych czynności, jak malowanie, pisanie. Studia adresowane są do lekarzy, fizjoterapeutów, logopedów, terapeutów zajęciowych, pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, którzy zostaną wyposażeni w wiedzę spełniającą wymagania metody Integracji Sensorycznej.

Świadectwa wystawiane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauk i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018r. w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego.

Studia prowadzone są w trybie zaocznym. Zajęcia odbywają się w Instytucie Rozwoju Dziecka przy ul. Starokrakowskiej 135 w Radomiu.

W razie pytań prosimy dzwonić na numer 791-194-959

https://www.karuzela.org/instytut/studia-podyplomowe.html

Czytany 199 razy