W Radomiu powstanie Instytut Rozwoju Dziecka?

wesolowska dzieci0216

Będzie się mieścić na czterech piętrach budynku przy ulicy Toruńskiej, wyposażony w specjalistyczny sprzęt dostosowany do osób niepełnosprawnych. Dzieci z zaburzeniami rozwojowymi będą pod stałą opieką specjalistów. A diagnozowane mają być już kilkumiesięczne niemowlaki – to pomysł radomskiego Stowarzyszenia Karuzela na bezpłatną pomoc dzieciom chorym na ADHD i Autyzm.

80 tysięcy dzieci choruje na ADHD, 20 tysięcy dzieci choruje na Autyzm. Co roku liczba zachorowań wzrasta. Według Głównego Urzędu Statystycznego 18% naszego społeczeństwa to dzieci i młodzież. Co sześćdziesiąte ma zaburzenia rozwojowe. Średnio w każdej klasie jest dwoje chorych dzieci. ONZ zwraca uwagę, że w ciągu ostatnich 20 lat występowanie Autyzmu zwiększyło się aż dziesięciokrotnie. Stowarzyszenie Karuzela, jako jedna z nielicznych organizacji w Radomiu diagnozuje zaburzenia rozwojowe, a dzieci obejmuje terapią oraz treningiem umiejętności społecznych. – Jako matki dzieci niepełnosprawnych jeździłyśmy dziesiątki kilometrów, by szukać pomocy u specjalistów i rehabilitować nasze dzieci. Borykając się z takimi problemami założyłyśmy Stowarzyszenie i postawiłyśmy sobie za cel wzajemne wsparcie poprzez stworzenie odpowiedniej pomocy: edukacji, terapii i rehabilitacji dla wszystkich potrzebujących dzieci z naszego regionu – tłumaczy ideę powstania Instytutu Rozwoju Dziecka Katarzyna Ziętek, wiceprezes Stowarzyszenie Karuzela. 

Na bazie już istniejących i funkcjonujących placówek Stowarzyszenie Karuzela chce utworzyć Instytut Rozwoju Dziecka. Będzie to miejsce kompleksowej rehabilitacji społecznej oraz zdrowotnej dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju psychofizycznego. W Instytucie będą diagnozowane dzieci jeszcze przed ukończeniem pierwszego roku życia. Co oznaczałoby, że właściwie już od żłobka aż po gimnazjum dziecko poddane będzie terapii. Plany Stowarzyszenia sięgają jednak jeszcze dalej. Instytut swoich podopiecznych będzie uczyć zawodu, czynnie uczestniczyć w poszukiwaniu pracy a nawet tworzyć dla nich miejsca pracy. 

Kiedy powstanie Instytut Rozwoju Dziecka? – Przede wszystkim to kwestia funduszy. Chcemy kupić budynek, dostosować go do potrzeb osób niepełnosprawnych, przeprowadzić remont i zakupić niezbędne wyposażenie – wyjaśnia Sylwia Waśkiewicz – Liczymy na darowizny, sponsorów oraz wpłaty z 1% podatku – dodaje. 

Źródło: http://www.radomnews.pl/index.php?id=newsmore&nr=13826

Stowarzyszenie "Karuzela"

Powołane w listopadzie 2007r. by pomagać osobom z ADHD, Zespołem Aspergera, Autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami..

OPP

Dochód z działalności przeznaczamy wyłącznie na działalność statutową. Wpisując w zeznanie podatkowe nr KRS 0000 293451 umożliwiasz dzieciom podjęcie najlepszej dla nich terapii.

Godziny otwarcia

Żłobek i przedszkole

  • pon-pt: 6:30-16:30

Poradnia

  • pon-pt: 7:30-17:30

Szybki kontakt

Możesz nas odwiedzić pod adresem:
Starokrakowska 135 26-600 Radom
stowarzyszenie@karuzela.org

Zarząd Stowarzyszenia "Karuzela":

Prezes Sylwia Waśkiewicz
tel.509 057 823

Instytut Rozwoju Dziecka

Dyr. Generalny Linda Dąbrowska
tel. sekretariat: 510 832 823

© 2019 Karuzela.org All Rights Reserved. Stworzono we współpracy z web-coder.pl