Mówili o ADHD w ramach spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Karuzela”

adhd

Diagnozują, pomagają i edukują – mowa o Stowarzyszeniu „Karuzela”, które cyklicznie organizuje szkolenia informacyjno-warsztatowe na temat zaburzeń takich jak autyzm, ADHD czy zespół Aspergera. Szkolenie organizowane są dla rodziców, nauczycieli i terapeutów. Podczas tegorocznej edycji prelegenci starali się m.in. odpowiedzieć na pytania dotyczące postępowania z dziećmi z ADHD.

To już siódme tego typu szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie „Karuzela”. Pomysłodawczynie projektu chcą przede wszystkim edukować osoby, które na co dzień mają styczność z dziećmi z zaburzeniami.

– Organizujemy takie szkolenia po to, by nauczać. Nauczać nauczycieli, rodziców i terapeutów, jak postępować ze swoimi dziećmi, jak postępować z dziećmi, które są pod opieką rodziców, bo wiemy, że zaburzenia w zachowaniu to trudne zadanie i wyzwanie dla rodzica – mówi Katarzyna Ziętek, wiceprezes Stowarzyszenia „Karuzela”.

I właśnie, aby pomóc opiekunom osób z zaburzeniami Stowarzyszenie „Karuzela” orgaznizuje takie szkolenia cyklicznie.

– Przez te siedem lat przeszkoliliśmy 1500 osób. No i cieszymy się ogromnie, że z roku na rok jest coraz większa frekwencja, że coraz więcej osób jest zainteresowanych tym tematem i że chcą się uczyć, rozwijać, a w ten sposób też pomagać tym najbardziej potrzebującym – dodaje Katarzyna Ziętek, wiceprezes Stowarzyszenia „Karuzela”.

Tegoroczne wykłady i warsztaty były związane z zaburzeniem jakim jest ADHD. Prelegenci przekazali uczestnikom wiele cennych rad, wskazówek oraz uwag. W tegorocznej edycji szkolenia wzięło udział ponad 350 osób.

Źródło: http://zebrra.tv/wydarzenia/2016/12/07/mowili-o-adhd-w-ramach-spotkania-zorganizowanego-przez-stowarzyszenie-karuzela/

Stowarzyszenie "Karuzela"

Powołane w listopadzie 2007r. by pomagać osobom z ADHD, Zespołem Aspergera, Autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami..

OPP

Dochód z działalności przeznaczamy wyłącznie na działalność statutową. Wpisując w zeznanie podatkowe nr KRS 0000 293451 umożliwiasz dzieciom podjęcie najlepszej dla nich terapii.

Godziny otwarcia

Żłobek i przedszkole

  • pon-pt: 6:30-16:30

Poradnia

  • pon-pt: 7:30-17:30

Szybki kontakt

Możesz nas odwiedzić pod adresem:
Starokrakowska 135 26-600 Radom
stowarzyszenie@karuzela.org

Zarząd Stowarzyszenia "Karuzela":

Prezes Sylwia Waśkiewicz
tel.509 057 823

Instytut Rozwoju Dziecka

Dyr. Generalny Linda Dąbrowska
tel. sekretariat: 510 832 823

© 2019 Karuzela.org All Rights Reserved. Stworzono we współpracy z web-coder.pl