Piękny niebieski Radom - przeszedł Niebieski Marsz

W czwartek, 5 kwietnia ulicami Radomia przeszedł Niebieski Marsz rozpoczynający Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie. Marsz ma zwrócić uwagę mieszkańców miasta na potrzeby osób dotkniętych tą chorobą.

2018.04.06 SWIATOWY DZIEN AUTYZMU 1024x576           

 

Marsz przeszedł ul. Żeromskiego do parku im. T. Kościuszki. W muszli koncertowej zorganizowano występy artystyczne przygotowane przez uczniów placówek biorących udział w wydarzeniu.

- Cieszę się, że tak wiele dzieci, młodzieży, przedstawicieli stowarzyszeń, które na co dzień pracują z ludźmi dotkniętymi autyzmem odpowiedziało na nasz apel. Piękna pogoda, dobra zabawa, dużo wiedzy o tej chorobie XXI wieku - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Podczas spotkania w parku Kościuszki można się było dowiedzieć, jak funkcjonują żyjące wśród nas osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ale też jak różne mają talenty. Autyzm to nie choroba, to całościowe zaburzenie rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. W Polsce jedno dziecko na sto ma zdiagnozowany autyzm, dlatego niezwykle ważnym zadaniem jest stałe zwiększanie poziomu wiedzy na ten temat.

Była okazja, by porozmawiać ze specjalistami, umówić się na konsultacje czy warsztaty. Do wspólnych obchodów zaprosiło Stowarzyszenie „Karuzela” wraz z radomskimi szkołami, przedszkolami i poradniami psychologiczno - pedagogicznymi.

- Najważniejsza idea jaka nam przyświeca to pokazanie naszemu społeczeństwu, naszemu miastu, że wśród nas są dzieci autystyczne, z którymi fajnie się przebywa i że nie są to osoby, których należy się obawiać - mówi Sylwia Waśkiewicz prezes Stowarzyszenia Karuzela.

Na koniec uczestnicy marszu wypuścili w niebo niebieskie balony symbolizujące integrację z osobami dotkniętymi autyzmem. 

 

Stowarzyszenie "Karuzela"

Powołane w listopadzie 2007r. by pomagać osobom z ADHD, Zespołem Aspergera, Autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami..

OPP

Dochód z działalności przeznaczamy wyłącznie na działalność statutową. Wpisując w zeznanie podatkowe nr KRS 0000 293451 umożliwiasz dzieciom podjęcie najlepszej dla nich terapii.

Godziny otwarcia

Żłobek i przedszkole

  • pon-pt: 6:30-16:30

Poradnia

  • pon-pt: 7:30-17:30

Szybki kontakt

Możesz nas odwiedzić pod adresem:
Starokrakowska 135 26-600 Radom
stowarzyszenie@karuzela.org

Zarząd Stowarzyszenia "Karuzela":

Prezes Sylwia Waśkiewicz
tel.509 057 823

Instytut Rozwoju Dziecka

Dyr. Generalny Linda Dąbrowska
tel. sekretariat: 510 832 823

© 2019 Karuzela.org All Rights Reserved. Stworzono we współpracy z web-coder.pl