Karuzela „Się Kręci” I Pomaga Dzieciom

zlobekkaruzela 2 714x400

Pomaga dzieciom z autyzmem, zespołem Aspergera i ADHD. Stowarzyszenie Karuzela, to jedna z ok. 50 organizacji pożytku publicznego, której można przekazać swój 1 % podatku

Stowarzyszenie Karuzela zostało powołane w listopadzie 2007 roku by pomagać osobom z autyzmem, ADHD oraz Zespołem Aspergera.

– Nasze stowarzyszenie gwarantuje kompleksową, specjalistyczną i profesjonalną opiekę dla dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla rodzin – wyjaśnia Magdalena Jankowska ze stowarzyszenia Karuzela.

Dzieci mogą wziąć udział w półkoloniach, koloniach, spotkaniach ze znanymi osobami, pasjonatami, ze sportowcami, integracyjnych czy pojechać na wycieczki tematyczne.
Przy stowarzyszeniu już działają żłobek i przedszkole. W przedszkolu jest ok. 50 dzieci, w żłobku zaś 30.

Dzieci i młodzież korzystający z oferty Karuzeli, mogą wziąć udział w treningach umiejętności społecznych, które mają na celu ukształtowanie oraz rozwijanie: tolerancji, aktywnego słuchania, rozwijania kreatywności i wyobraźni.
Rodzice i opiekuni mogą otrzymać wsparcie w poradni specjalistycznej. Tu również dzieci otrzymają wsparcie.

Diagnozowane są m.in. dysleksja, dysgrafia i dysortografia. Prowadzona jest terapia psychologiczna, pedagogiczna i logopedyczna, szkolenia dla rodziców, opiekunów i nauczycieli, poradnictwo dietetyczne a także zajęcia z języka angielskiego dla dyslektyków.

– Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych specjalistów. Dostarczają rodzicom wiedzy z zakresu właściwych metod wychowawczych i pracy z dzieckiem w domu. Uczą umiejętności współpracy ze szkołą – tłumaczy nasz gość.

Obecnie stowarzyszenie Karuzela pracuje nad powstaniem Instytutu Rozwoju Dziecka. – Instytut Rozwoju Dziecka to będzie miejsce, kompleksowego wsparcia rozwoju dzieci i młodzieży – tłumaczy Magdalena Jankowska.

W Instytucie będą diagnozowane zaburzenia rozwojowe, prowadzona będzie rehabilitacja zdrowotna i społeczna, różne terapie dzieci i młodzieży, będą prowadzone konsultacje i wsparcie rodziców. Działa już przedszkole i żłobek.

– Instytut Rozwoju Dziecka jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez naszych podopiecznych oraz mieszkańców Radomia i okolic, dla których ważna jest dostępność pomocy i kompleksowej oferty – mówi Magdalena Jankowska.

Jeśli chcecie przekazać ze swojego podatku 1%, wystarczy wypełniając zeznanie podatkowe w odpowiedniej rubryce wpisać jego KRS, czyli 0000293451.

Pieniądze uzyskane z jednego procenta m.in. zostaną wykorzystane na tworzenie Instytutu Rozwoju Dziecka, który powstaje w Radomiu przy ul. Starokrakowskiej 135.

Źródło: https://radioradom.pl/karuzela-sie-kreci-pomaga-dzieciom/

Początek strony