Solidarni z osobami autystycznymi w niebieskim marszu

Niebieski korowód przeszedł dzisiaj od fontann przy ul. Żeromskiego do muszli koncertowej w parku im. Kościuszki. To wyraz solidarności z osobami autystycznymi; 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.

W marszu wzięli udział podopieczni i sympatycy Stowarzyszenia „Karuzela”, które razem z Zespołem Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II, X Liceum Ogólnokształcącym i Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 3 było organizatorem wydarzenia.

IMG 83 1024x768 1

Na scenie muszli zaprezentowano program artystyczno-informacyjny, a w parku rozstawiono specjalne stoiska. Informacji i porad udzielali psycholog szkolny, logopeda i pedagog. Nie zabrakło zajęć plastycznych i wystawy prac dzieci autystycznych. Odbyła się też promocja książki Kamila Turka „Wolny jak ptak”, ucznia ZSI. Autor dotknięty mózgowym porażeniem dziecięcym był obecny na niebieskiej imprezie. Niebieskiej, bo to kolor solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. Wydarzenie uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso.

Źródło: http://www.mojradom.pl/solidarni-z-osobami-autystycznymi-w-niebieskim-marszu-zdjecia/ 

 

Stowarzyszenie "Karuzela"

Powołane w listopadzie 2007r. by pomagać osobom z ADHD, Zespołem Aspergera, Autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami..

OPP

Dochód z działalności przeznaczamy wyłącznie na działalność statutową. Wpisując w zeznanie podatkowe nr KRS 0000 293451 umożliwiasz dzieciom podjęcie najlepszej dla nich terapii.

Godziny otwarcia

Żłobek i przedszkole

  • pon-pt: 6:30-16:30

Poradnia

  • pon-pt: 7:30-17:30

Szybki kontakt

Możesz nas odwiedzić pod adresem:
Starokrakowska 135 26-600 Radom
stowarzyszenie@karuzela.org

Zarząd Stowarzyszenia "Karuzela":

Prezes Sylwia Waśkiewicz
tel.509 057 823

Instytut Rozwoju Dziecka

Dyr. Generalny Linda Dąbrowska
tel. sekretariat: 510 832 823

© 2019 Karuzela.org All Rights Reserved. Stworzono we współpracy z web-coder.pl