Ewa Poter

Bezpłatne diagnozy

Bezpłatne diagnozy ADHD, ZESPOŁU aSPERGERA, AUTYZMU I IMMYCH ZABURZEŃ

 

Od 15 lutego do końca bieżącego roku Stowarzyszenie "Karuzela" realizuje zadanie publiczne pod nazwą: "Prowadzenie Specjalistycznej Poradni Rodzinnej".

W ramach tego projektu diagnozy ADHD, Zespołu Aspergera i Autyzmu oraz innych zaburzeń.

W ramach projektu prowadzone będą konsultacje

- pedagogiczne - mgr Kowalska Agata

- psychologiczne - mgr Bromowicz Elżbieta

- psychiatryczne - lek. med. Krekora Lucyna

Wszystkie konsultacje prowadzone są bezpłatnie.

 

Na bezpłatne diagnozy przyjmujemy wszystkie dzieci amieszkujące miasto Radom.

Jednocześnie przypominamy, że dzieci pozostajace pod opieką placówek przedszkolnych Stowarzyszenia Karuzela moją zapewnioną bezpłatną diagnozę oraz kompleksową opiekę. Zobacz ofertę przedszkola kliknij tu. 

 

Zapisy chętnych przyjmujemy w sekretariacie Stowarzyszenia, ul. Toruńska 12 oraz pod nr tel. 510 804 104.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Zadanie finansowane przez    

 

TUS: Obserwatorium astronomiczne

Podczas ostatnich zajęć Treningu Umiejętności Społecznych odwiedziliśmy obserwatorium astronomiczne. To nowy obiekt w mieście, powstały przy Szkole Podstawowej nr 17. Uczestnicy TUS wzięli udział w jednym z pierwszych pokazów. Obejrzeli ciekawe prezentacje kosmosu, podczas których zapoznali sie z nowymi pojęciami, jak czerwony olbrzym, supernowa. Najbardziej podobała im się możliwosć samodzielnych obserwacji nieba przez ogromne teleskopy. Największy z nich ma aż 14 cali i znajduje sie wewnątrz obrotowej kopuły astronomicznej. Obserwacji można dokonywać też z dwóch tarasów widokowych, na których znajdują się teleskopy mobilne oraz z sali dydaktycznej, wyposażonej w stanowiska komputerowe połączone bezpośrednio z teleskopem głównym. Wycieczka bardzo się dzieciom podobała. Wrażeniami wymieniali się podczas posiłku w pobliskiej kawiarence. Dyrekcji PSP nr 17 dziękujemy za umożliwienie zwiedzenia obserwatorium.

TUS - Byliśmy na kręglach

Pierwsze zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych w czasie zimowych ferii spędziliśmy bardzo aktywnie. Całą grupą poszliśmy do kręgielni! Niektórzy z nas byli tu po raz pierwszy, ale wszyscy dobrze sobie radzili . Po zmianie obuwia i wyborze torów uczyliśmy się, jak prawidłowo chwycić kulę. Każdy starał się rzucić jak najlepiej, by zbić najwięcej kręgli. Prawdziwym mistrzem okazali się Sylwek i Jakub, którzy zdobyli najwięcej punktów dla swoich zespołów. Po wysiłku na zawodników czekała pyszna pizza.

Trening Umiejętności Społecznych - Karnawał

We wtorek i środę podczas Treningu Umiejętności Społecznych odbyły się zajęcia karnawałowe!

Panie Agata i Edyta przygotowały wiele atrakcji. Zabawom ruchowym, grom i konkursom tańców-połamańców towarzyszyły kolorowe światełka i bańki. Dzieci były zachwycone. Po zabawie samodzielnie przygotowały sobie poczęstunek ? ulubioną pizzę.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1035519299842446.1073741861.117599011634484&type=3

Trening Umiejętności Społecznych: Co robić w razie pożaru?

Uczestnicy Treningu wiedzą już, jak właściwie postępować w razie wybuchu pożaru.

We wtorek i środę odwiedziliśmy Jednostkę Ratowniczo ? Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu przy ul. Traugutta. Dzieci z zaciekawieniem oglądały z bliska wozy strażackie i sprzęt gaśniczy, chętni mogli przymierzyć strażackie hełmy. Wielkie wrażenie wywarło - szczególnie na chłopcach - wezwanie do pożaru, które napłynęło właśnie podczas naszego pobytu! Była okazja, by zobaczyć na własne oczy, jak sprawnie i szybko działają strażacy...
W środę natomiast byliśmy w ?Bezpiecznym Domu?, gdzie sami uczestniczyliśmy w symulacji alarmu! To pierwsze tego typu pomieszczenie na Mazowszu. Wewnątrz zainstalowano gorące drzwi, nagrzewane do temperatury 60 stopni, symulator dymu, czujnik tlenku węgla oraz sprzęt multimedialny. Wszystko po to, by zdobyte podczas spotkań ze strażakami wiadomości lepiej zapadły w pamięć i pomogły nam dbać na co dzień o swoje bezpieczeństwo.

Z wizytą w "Karuzeli"

Nasze przedszkole odwiedziła dziś pani Ewa Brzezińska, współwłaścicielka piekarni "Wacyn", gdzie produkuje się smaczne i zdrowe pieczywo. Przedszkolaki witały Gościa uśmiechami, chętnie opowiadały o sobie. Pani Ewa zapoznała się z warunkami, w jakich prowadzimy zajęcia. Była pod wrażeniem starannej opieki, którą otaczamy dzieci. Szczególnie spodobała jej się sala doświadczania świata, gdzie odbywa się terapia integracji sensorycznej.

https://web.facebook.com/media/set/?set=a.1030885100305866.1073741859.117599011634484&type=3

Jabłka od "Karuzeli"

Stowarzyszenie ?Karuzela?

zaprasza w dniu 15.01.2016 (piątek)

od godziny 9.00 do 15.00

po odbiór bezpłatnych jabłek.

Owoce będą wydawane w ilościach nieograniczonych

do wyczerpania zapasów.

 

Serdecznie zapraszamy!

Bezpłatne Porady Prawne

Stowarzyszenie ?Karuzela? prowadzi Punkt Bezpłatnych Porad Prawnych. Mieści się on przy ul. Reja 5 w Radomiu, w budynku Filii Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 ? 14.00.

Nasi prawnicy pomagają w sporządzeniu pism urzędowych, udzielają informacji o przysługujących prawach i obowiązkach, a w razie potrzeby wskazują możliwe sposoby rozwiązania problemów prawnych. Świadczą pomoc w zakresie prawa pracy, podatkowego, administracyjnego, karnego, cywilnego, pomagają również w przygotowaniu do rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Bezpłatną pomoc prawną kierujemy do osób uprawnionych do pomocy społecznej z powodu, m.in.: niepełnosprawności, przemocy w rodzinie. Zapraszamy też kombatantów, weteranów, młodzież w wieku do 26 lat i osoby powyżej 65 roku życia, posiadaczy Karty Dużej Rodziny a także wszystkich poszkodowanych lub zagrożonych katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.

Punkt ?Karuzeli? uruchomiony został w ramach Ogólnopolskiego Systemu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Działanie finansowane jest przez Gminę Miasta Radom.

Zapraszamy!

Dziękujemy!

W dniach 27, 28, 29 listopada br. Stowarzyszenie ?Karuzela? przeprowadziło zbiórkę charytatywną w Centrum Handlowym E. Leclerc.

W jej wyniku uzyskaliśmy 4441,07 zł. Kwota ta przeznaczona zostanie na zorganizowanie kolejnej edycji Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci z Autyzmem, ADHD i Zespołem Aspergera.

Trening to cykl dziesięciu dwugodzinnych spotkań. Realizowany w ich trakcie program poprawia funkcjonowanie osób z dysfunkcjami. Uczestniczenie w zajęciach sprawia, że zwiększa się ich samoświadomość, poprawia samokontrola oraz zdolność skutecznego słuchania. Dzieci uczą się, jak radzić sobie w różnych sytuacjach i zapoznają się  z regułami zachowania w miejscach publicznych.

Cieszymy się bardzo,że dzięki zebranym środkom możemy zapewnić pomoc większej liczbie chętnych. 

W imieniu dzieciaków, bardzo dziękujemy wszystkim wrzucającym do puszek datki Darczyńcom!

Specjalne podziękowania kierujemy do jak zwykle bardzo zaangażowanych w zbiórkę młodych wolontariuszy z radomskich placówek oświatowych: Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Polskich Olimpijczyków, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół nr 7, Publicznego Gimnazjum nr 2 a także uczniom z Publicznych Gimnazjów w Parznicach i Wolanowie.

Za umożliwienie przeprowadzenia akcji dziękujemy firmie Radomdis Polska Sp. z o.o., właścicielowi hipermarketu E. Leclerc.

Autyzm bez tajemnic

W ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu, w dniu 1 grudnia br., Stowarzyszenie ?Karuzela? zorganizowało szkolenie dla Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach.

Tematem szkolenia była ?Praca z uczniem autystycznym?.

Pedagodzy z tej placówki doskonale zdają sobie sprawę, że problem autyzmu dotyka coraz więcej dzieci i w związku z tym trzeba być odpowiednio przygotowanym do pracy z uczniem o specjalnych wymaganiach. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali wykładów psychologa, Elżbiety Bromowicz oraz pedagoga-terapeuty, Magdaleny Pawelec.

Podczas czterogodzinnego szkolenia prelegentki przybliżyły słuchaczom najistotniejsze problemy, sięgając często do przykładów ze swojego bogatego doświadczenia zawodowego. Na wstępie wyjaśniły, czym jest autyzm i omówiły najbardziej charakterystyczne zaburzenia: mowy i komunikacji, relacji społecznych, zachowania. Dużo uwagi poświęciły funkcjonowaniu uczniów w szkole ogólnodostępnej oraz temu, jakie mają prawa, jak stworzyć dla nich najodpowiedniejsze warunki a także w jaki sposób dostosować metody nauczania i poziom wymagań do ich indywidualnych możliwości.

Słuchacze zainteresowani byli najbardziej odpowiedziami na pytanie o to, jak radzić sobie z niepożądanymi zachowaniami. Dopytywali również, w jaki sposób określać predyspozycje zawodowe młodych osób z atyzmem i jak nakierować ucznia na właściwą drogę zawodową.

- Mam nadzieję, że szkolenie się podobało i dostarczyło nauczycielom wielu praktycznych wskazówek ? mówi Magdalena Pawelec.

 

Zainteresowane tą tematyką placówki zachęcamy do skorzystania z naszej oferty szkoleniowej. Szczegółowe informacje pod nr tel. 510 804 104.

 

 

 

Strona 1 z 10
Początek strony