CzKwi02

Niebieski Marsz dla Autyzmu

Mimo niesprzyjającej aury Niebieski Marsz dla Autyzmu zgromadził wielu uczestników. Ubrani na niebiesko, z niebieskimi balonami przeszliśmy ulicami Radomia, by 2 kwietnia, w Światowym Dniu Autyzmu pokazać mieszkańcom naszego miasta, że wśród nich żyją także osoby dotknięte Autyzmem.

 

Razem z nami szli przedstawiciele władz: wicemarszałek Mazowsza, Leszek Ruszczyk wraz z asystentem, Marcinem Kacą, Anna Białkowska, wiceprezydent Radomia, Elwira Skoczek, dyrektor Wydz. Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego, członkowie i podopieczni radomskich stowarzyszeń "Budujemy Przystań", "Razem"i "Pomocne Dłonie", rodzice,nauczyciele, dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli publicznych i niepublicznych.

Rytm marsza wybijali werbliści z Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

Zaciekawionym przechodniom rozdawaliśmy ulotki, przybliżające tematykę Autyzmu.

Po dojściu na Plac Corazziego, prezes Zarządu Stowarzyszenia "Karuzela", Sylwia Waśkiewicz odczytała List Otwarty do prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego, w którym wyraziła nadzieje środowiska na udana współpracę z władzami samorządowymi miasta. Listu wysłuchał  wiceprezydent, Karol Semik.

- Dobrze znam problemy, z jakimi borykaja się chorzy na autyzm. Chcę zadeklarować publicznie, że dla radomskich stowarzyszeń zajmujących się tą problematyką drzwi do mojego gabinetu są zawsze otwarte - powiedział.

Sukcesów w działalności życzył zebranym wicemarszałek województwa mazowieckiego, Leszek Ruszczyk.

Na znak solidarności z Autystami wypuściliśmy w niebo niebieskie balony.

Organizatorami Niebieskiego Marszu było Stowarzyszenie "Karuzela" w partnerstwie z X LO im. Stanisława Konarskiego w Radomiu.

Wszystkim dziś obecnym dziękujemy serdecznie za udział.

Do zobaczenia za rok!

 

 

Początek strony