NLis19

3 Światy: Terapia, Komunikacja, Integracja a Międzynarodowa Klasyfikacja ICF

9 szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie Karuzela za nami. Tym razem prelegenci, którzy na co dzień uczą terapeutów, pedagogów, rodziców i studentów jak pracować z dziećmi i młodzieżą oraz ci, którzy sale wykładowe zamienili na gabinety terapeutyczne dzielili się z nami doświadczeniami  ze swojej praktyki. Pokazali jak każdego dnia zmagają się z wprowadzeniem wypracowanych metod pedagogicznych. I jaką radość sprawiają drobne sukcesy terapeutyczne, które czasem w mozolny sposób, ale jednak przynoszą poprawę funkcjonowania dzieciom i młodzieży. Tegoroczne szkolenie poświęcone było także Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania Niepełnosprawności i Zdrowia, która zakłada kompleksowe postrzeganie człowieka włączając jego dysfunkcje ale i potencjały. Było też dużo inspiracji do tego jak organizować zajęcia terapeutyczne, by były one atrakcyjne dla dzieci. I zobaczyliśmy jak takie zajęcia organizowane są w Wielkiej Brytanii a od niedawna także i w Polsce przy zastosowaniu metody Attention Autism opracowanej przez Panią Ginę Davies.

Tegoroczne szkolenie zbiegło się z jubileuszem dziesięciolecia Stowarzyszenia Karuzela więc przyjemnością dla nas było dzielenie się urodzinowym tortem. Zaś szkolenie 19-20.10.2018 roku, na które już dziś zapraszamy dla Karuzeli będzie wyjątkowe, bowiem to już po raz 10 będziemy dzielić się wiedzą o 3 światach. Już dziś zachęcamy dotychczasowych uczestników jak i sympatyków naszych działań do zgłaszania swoich propozycji tematów i prelegentów, od których chcielibyście nauczyć się nowych metod pracy. Dołożymy wszelkich starań, by jubileuszowe szkolenie było wyjątkową dawką wiedzy i atrakcji szkoleniowych.

Dziś po minionym szkoleniu zostały zdjęcia, wspomnienia i WIEDZA oczywiście!!! Uczestników szkolenia zapraszamy do zajrzenia do galerii, do sprawdzenia notatek i podzielenia się z nami, co dla Was było najważniejsze, najciekawsze a może najbardziej zaskakujące. Przypominam też o rejestracji kuponów rabatowych.

A kto przygotował już swoje wiaderko lub skrzyneczkę skarbów?

Początek strony