PnGru18

      Wiek przedszkolny to bardzo dobry czas do wielokierunkowego rozwoju i kształtowania właściwych nawyków zdrowotnych. Ważnym aspektem dziecięcego rozwoju jest rozwój sprawności ruchowej. Dlatego nieodłącznym elementem wychowania przedszkolnego są zajęcia sportowe. W ramach zajęć realizowane są ćwiczenia poranne, zabawy i ćwiczenia gimnastyczne.

Celem zabaw i zajęć ruchowych jest rozwijanie sprawności fizycznej dzieci

zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu, rozwijanie aktywności w zabawie i umiejętności współdziałania  z rówieśnikami oraz usprawnianie małej i dużej motoryki.

     Przedszkolne ćwiczenia i zajęcia sportowe pomagają wykształcić nawyk prawidłowej postawy oraz wzmacniają odporność fizyczną dzieci. W czasach gdy dzieci spędzają coraz mniej czasu na świeżym powietrzu i w ruchu, a coraz więcej w domach przed telewizorami i komputerami czy konsolami przedszkolne zajęcia sportowe są czasem jedyną okazją do aktywności fizycznej. A wszyscy rodzice powinni pamiętać, że warunkiem właściwego rozwoju psychicznego i intelektualnego jest jednoczesny rozwój fizyczny.

W naszym Przedszkolu także zwracamy szczególną uwagę na rozwój psychofizyczny. Zajęcia prowadzi Pan Kamil, który oswaja dzieci ze sprzętami sportowymi i przez zabawę rozwija zwinność, zręczność i koordynację ruchową naszych przedszkolaków.

W czasie zabaw dzieci uczą się kontrolować swoje ciało, poznają swoje możliwość. ośmielają się i nabierają pewności siebie. Ruch fizyczny ma bardzo duże znaczenie w ogólnym rozwoju dzieci. Dlatego zachęcamy rodziców, by zadbać o czas na aktywność fizyczną także poza przedszkolnymi zajęciami sportowymi.

Początek strony